Doppio (2): Kitabın Sesi Var

Kitaplar iyi okunduğunda dinlemesi de büyük keyif. Seslenen Kitap, kitapları “dinlemek” isteyenler için hazırlanan başarılı bir mobil uygulama. Sesli kitap konusunda ülkemizdeki açığı kapattığı kolaylıkla söylenebilir. Uygulamanın içerdiği kitap sayısının artması bizler için daha fazla seçenek anlamına geliyor. Seslenen Kitap’ta keşfedilmeyi bekleyen pek çok kategori var: En Son Çıkanlar, Çok Satanlar, Klasikler, Öykü, Roman, Kişisel Gelişim, Çocuk ve Genç Kitapları, Kurgu Dışı, Yazarın Sesinden…

FullSizeRender-2Seslenen Kitap uygulamasını isterseniz bilgisayarınızdan, isterseniz cep telefonu ve tabletlerinizden kullanabilirsiniz. Dikkat çeken roman/hikaye kayıtları arasında Mirgün Cabas’ın sesinden “Küçük Prens”, Mert Fırat’ın sesinden “Kürk Mantolu Madonna”, Serdar Demir’in  sesinden “Karahindiba” da var.

Hepsi bu kadar değil ebette: Seslenen Kitap arşivinden bir kaç örnek daha:  Yusuf Atılgan (Aylak Adam, Anayurt Oteli), Stefan Zweig (Satranç), Dostoyevski (Beyaz Geceler). En iyisi uygulama üzerinden ya da internetten kitap listelerini inceleyip seçimi gönül rahatlığıyla yapmak.

Telefonunuza ya da tabletinize yükleyeceğiniz Seslenen Kitap uygulamasının en güzel yanlarından biri de kitaplarınızı dilediğiniz yerde dinleyebilmenize olanak sağlaması. İsterseniz vapurda mantıları ve İstanbul’u seyrederken, isterseniz spor yaparken… Uygulamanın iOS ve Android kurulumları ücretsiz; kurulumdan sonra kitap satın alırken her kitap için ayrı ödeme yapılıyor. Seslenen Kitap’ın daha çok büyümesi ve yakaladığı kalitenin altına düşmemesi dileğiyle. Emeği geçen herkese teşekkürler.

seslenen kitap