AppStore: Nike+ Running

Nike+ Running uygulamasını epeydir kullanmama rağmen uygulamanın içindeki Nike Coach özelliğine pek bakmamıştım. İki hafta önce kendime bir koşu hedefi belirleyince uygulamayı kullanma biçimim de değişti: 12 hafta sürecek bir yarı maraton programını kendime hedef olarak seçtim. Geçtiğimiz Mayıs ayında bu mesafeyi amatörce koşmuştum ama bu defa daha programlı hareket etmek istedim. 12 haftanın ilk iki haftası geride kaldı. Şu ana kadar çok zorlanmadım ama muhtemelen bundan sonrası daha zorlu geçecek. (Son bir yıldır çok düzenli olarak uzun yürüyüşler yaptıktan sonra koşuya yeniden geçmiş olmam da yardımcı oluyor)

Burada paylaşmak istediğim iki husus: Belirli bir program çerçevesinde hareket edince programı uygularken ve hatta uygulamaya başlamadan önce koşu üzerine değişik kaynaklar okuyup eksikleri tamamlamak da mümkün oluyor. Örneğin, düzenli koşsam ve uzun yürüyüşler yapsam da bilmediğim ya da eksik bildiğim şeyler olduğunu fark ettim. Bu konuda okumaya devam ediyorum. Ayrıca yine bu programı uygularken sakatlıklardan korunmak da daha olası göründü bana – bu konuda yakın geçmişte bir ameliyat geçirdiğim düşünülürse bu önemli.

Nike+ Running uygulamasını ya da başka bir uygulamayı incelemek yeni tecrübelerin başlangıcı olabilir. Uygulamayı kullanırken arkadaşlarınızı da davet edebilir; farklı şehirlerde ya da mekanlarda koşuyor olsanız bile iletişimde olabilirsiniz.

sw_edit